Visutý most „Sky Bridge 721“ na Dolnej Morave je aj naše dielo

Spoločnosť Elektro Sychra sro pôsobí ako dodávateľ elektroinštalácií v projektoch na Dolnej Morave už pekný počet rokov. Inak tomu nebolo ani pri stavbe najdlhšieho visutého mosta pre peších na svete s názvom „ Sky Bridge 721 “.

Sky Bridge 721 je rekordérom!

Nech už patríte medzi akúkoľvek skupinu ľudí s názormi na túto pozoruhodnú, možno až trochu kontroverznú, stavbu, jedno sa jej musí nechať – jedná sa o svetový unikát, ktorý sa zapísal aj do Guinnessovej knihy rekordov vďaka svojej dĺžke 721 metrov a prekonal tak doterajšieho rekordéra – most v Nepále o celých 154 metrov, čo nie je málo.

Sky bridge 721

Zaujímajú vás čísla a fakty?

Dĺžka 120 cm širokého chodníka je 721 metrov. Pri prechode mosta sa ocitnete až 95 metrov vysoko nad horským údolím Mlynského potoka. Most vás dovedie na horský hrebeň Chlum, odkiaľ sa môžete oi vrátiť späť na Slamník po náučnom chodníku „Most času“. Ďalšou zaujímavosťou je, že na náučnom chodníku si môžete zahrať hru s prvkami rozšírenej reality.

Sky bridge 721 Sky bridge 721 Sky bridge 721

Vedeli ste, že o lávke hovorí celý svet?

Stavba, ktorú len za prvý mesiac navštívilo 45 000 ľudí z celého sveta, sa dostala až na obálku najnovšieho vydania amerického časopisu Time . Podľa časopisu je jedným z päťdesiatich atraktívnych miest, ktoré môžete navštíviť. Konkurenciu mosta v rebríčku robia také „atrakcie“ ako je Medzinárodná vesmírna stanica, Veľký bariérový útes, celé San Francisco, Národný park v Zambii alebo sochy Moai na ostrove Rapa Nui patriace Čile.

Z tohto uhla pohľadu nemožno konštatovať nič iné, než že sa nám – ako Čechom – zase niečo podarilo. Sme hrdí na to, že sme mohli byť dva roky súčasťou tímu, ktorý sa na tejto okázalej stavbe podieľal.

Sky bridge 721

Visutý most „Sky Bridge 721“ na Dolnej Morave je aj naše dielo
Vytvorené15. 7. 2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies