Nezávislosť s ostrovným solárnym systémom

Zdraženie energií mnoho z nás prinútilo k zamysleniu sa nad vlastným zdrojom energie. Na menších objektoch ako sú chaty, chalupy, kontajnerové bývanie alebo karavan investujte do ostrovných solárnych systémov . Ich inštalácia je jednoduchá a poradí si s ňou aj začiatočník.

Sme národ chatárov a chalupárov a práve pre nich je tento systém, ktorý nevyžaduje pripojenie na sieť a obsahuje batérie čiže akumulátory ako stvorený. Ostrovná solárna elektráreň je ideálna v miestach, kde v blízkosti neexistuje prípojka k distribučnej sieti, alebo by bolo príliš zložité ju vybudovať. Zaobstarať si ho samozrejme môžete, aj keď pripojenie máte. Ponúkne vám väčšiu energetickú nezávislosť a tiež úsporu peňazí.

Ako to funguje

Ide o malú solárnu elektráreň, ktorej súčasťou sú fotovoltaické panely, riadiaca elektronika a akumulátory, ktoré zaisťujú elektrickú energiu v čase, keď nesvieti slnko. Základom ostrovného solárneho systému je okrem solárnych panelov takzvaný striedač. Ide o zariadenie, ktoré mení jednosmerné napätie zo solárnych panelov na striedavý prúd rovnakých parametrov, ako v bežnej elektrickej sieti (240 V, 50 Hz).

Solární ostrovní systémy

Čo je súčasťou balenia

V našom balíčku nájdete všetko, čo na inštaláciu potrebujete. Nemusíte si už zaťažovať výberom batérie alebo striedača. Súčasťou je špeciálny striedač , ktorý nevyžaduje sieťové pripojenie. Striedač je nadstavbou ostrovných systémov, ktoré pracujú iba s jednosmerným prúdom. V niektorých prípadoch jednosmerný prúd na napätie 12V alebo 24V nestačí. Vďaka striedaču potom môžete používať bežné spotrebiče ako je televízia, osvetlenie, elektrické náradie alebo dnes tak potrebný mobil a notebook.

Pre akumuláciu vyrobenej elektrickej energie slúžia akumulátory , ktoré majú dlhú dobu nabíjania a dlhú dobu vybíjania. Autobatérie preto nie sú príliš vhodné, pretože sú konštruované na vysoký prúd za krátku dobu. Najčastejšie sú v solárnych zostavách použité olovené akumulátory.

Bude vám energia stačiť?

Ostrovné elektrárne nie sú pripojené k distribučnej elektrickej sieti a nedodávajú do nej elektrinu. Všetku vyrobenú elektrinu v ostrovnej elektrárni musíte spotrebovať sami. V prípade správneho nadimenzovania dokáže pokryť väčšinu bežnej spotreby na svietenie, domácich spotrebičov alebo čerpadiel. Najvhodnejšie je použitie počas letných mesiacov, kedy je dostatok slnečného svitu. Naopak v zime je nutné ostrovnú elektráreň doplniť prídavnou elektrocentrálou. Tá sa štartuje pri nedostatku výroby, a zároveň slúži na udržanie správnej hladiny nabitia batérií.

Nezávislosť s ostrovným solárnym systémom
Vytvorené14. 7. 2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies