Udržateľnosť

Udržateľnosť a ekológia sú pojmy, s ktorými sa stretávame v dnešnej dobe veľmi často. Čo však presne tieto slová znamenajú a čo to obnáša nielen pre firmy, ale aj jednotlivcov?

Udržitelnost

Čo je to tá udržateľnosť?

Prvýkrát sa tento pojem objavil v štúdii Our common future z roku 1987. Tento dokument pojednával o negatívnych dopadoch ekonomického rastu a celkovej globalizácie. Celosvetový rast populácie každým rokom prekonáva svoje maximum, a tak je dôležité, aby každý z nás bol viac oboznámený o tom, ako nakladať s prírodnými zdrojmi a ako čo najmenej zaťažovať planétu.

Udržateľnosť je v skratke schopnosť uspokojenia základných potrieb dneška, a to bez ovplyvnenia potrieb budúcej generácie. Udržateľnosť sa dá rozdeliť na tri oblasti – ekologické, sociálne a ekonomické. Na dosiahnutie udržateľnosti je potrebné pristupovať k týmto trom oblastiam rovnocenne. Každý spomínaný aspekt nemôže bez druhého existovať.

Udržitelnost

Udržateľnosť vo firmách

Podpora udržateľnosti vo firmách pritom nie je komplikovanou záležitosťou. Udržateľná firma by mala vytvárať produkty, ktorými nielen zarába, ale cez ktoré prináša niečo pozitívne svojim zákazníkom aj životnému prostrediu. Existuje niekoľko spôsobov, vďaka ktorým sa môže správať udržateľne a ekologickejšie. Či už ide o používanie recyklovaných materiálov, obmedzenie jednorazových obalov alebo využívanie obnoviteľných energií.

Ako sa k udržateľnosti stavia naša firma?

  • Používame raz alebo viackrát použité krabice

  • Na výplne využívame popísané papiere, staré krabice, použité bublinkové a iné fólie

  • Netlačíme zbytočne, využívame výhody dnešnej doby a pracujeme čo najviac on-line

  • Podporujeme obnoviteľné zdroje energie

  • V rámci obnoviteľnej energie máme vo svojej ponuke solárne sety

  • Platíme ekologické poplatky na recykláciu vecí za vás

  • Recyklujeme batérie - odberné miesto máme na adrese našej predajne Jilemnického 233, 562 01 Ústí nad Orlicí, viac kontaktov tu

Aj malé kroky sa počítajú, v otázke udržateľnosti obzvlášť.

Udržateľnosť
Vytvorené25. 10. 2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies