Odpudzovač krtkov a hrabošov FORMAT OdK-H2 s náhodne sa meniacim zvukom

Odpudzovač krtkov a hrabošov FORMAT OdK-H2 s náhodne sa meniacim zvukom
21,37 EUR 17,66 EUR bez DPH
Ihned k odeslání
KódFORM_06427934VýrobcaFORMATZáruka24 mesiacovEAN8595166400402Objednávací kód06427934
Odpudzovač krtkov a hrabošov FORMAT OdK-H2 s náhodne sa meniacim zvukom
Akustický elektronický odháňač krtkov, hryzcov a hrabošov. Jedná sa o rýdzo český produkt s dlhoročnou tradíciou na trhu (od r. 1991) vyrábaný priamo u nás vo firme FORMAT1 spol. s ro Verzia OdKH2 je druhým, vylepšeným modelom obľúbeného radu OdKH. Veľmi spoľahlivý, výkonný, za dobu viac ako 29 rokov overený mnohými zákazníkmi. Neškodný ako pre človeka a domáce hospodárske zvieratá.

Prístroj vytvára pre škodcov nepríjemné zvukové prostredie, škodcovia postupne opustia chránený priestor. Prístroj je teda úplne humánny, nezabíja zvieratá, neškodí im, iba im znepríjemní pobyt v chránenom priestore, teda odháňa. Nevyužíva žiadne chemické prísady vkladané do pôdy. Je vodotesný, batéria sa nachádza aj v tomto vodotesnom priestore, teda aj v prípade ich poškodenia (vytečenia) nie je nijako znečistená okolitá pôda.

Ako OdKH2 odháňa:
Prístroj vydáva zvukové vlny, ktoré sú nízke frekvencie. Frekvencia zvuku sa úplne náhodne mení, ako vo svojej výške, tak v čase. Je teda nenávykový! Je to z dôvodu, že jeden trvalý tón si škodcu postupne zvykne a prístroj potom prestáva byť účinný.

Prístroj je priestorovo objemný (veľká objedná nádoba), aby dochádzalo k rozozneniu nízkych zvukov (basový reproduktor je tiež veľký a objemný, inak by nízke tóny nepreniesol).

Sila zvuku je intenzívna, pre veľký dosah. Preto je prístroj napájaný 6 batériami radu "C", ktoré vydržia prístroj napájať celú sezónu (cca. 6 mesiacov). Z dôvodu požadovaného veľkého akustického výkonu prístroj OdKH2 napájame na batérie, nie na solárny článok, ktorý by v tejto veľkosti nebol schopný dodať potrebný výkon.

Do voľného priestoru (von z pôdy) sa z prístroja zvuk už prakticky nešíri, je izolovaný dvojitým viečkom.

Ako pre záhradu väčšiu ako 400m2?
Ak máte záhradu väčšiu ako 400m2, je možné túto väčšiu plochu obsiahnuť premiestňovaním prístroja. Napr. týždeň ho ponecháme inštalovaný v jednej časti záhrady, potom ho premiestnime na týždeň do druhej časti záhrady a potom ho vrátime zase späť atď. Využívam teda určite „zotrvačnosť“ jeho pôsobenia. Toto je možné vykonávať na max. 2 miestach inštalácie prístroja. Pre ešte väčšiu záhradu je nutné zaobstarať prístrojov viac.

Technické údaje:
Účinnosť na: krtkovia, hryzce, hraboše
Zvuky: náhodne prelaďované v čase aj frekvencii, nepravidelne dlhé počuteľné tóny s nepravidelne dlhými prestávkami
Účinná plocha: cca. 400m2, teda vzdialenosti cca. 12 m od prístroja, čiže kružnica priemeru cca. 23m
Napájanie: 6ks batérií radu "C" (R14, "stredné monočlánky") batéria nie je súčasťou balenia
Životnosť batérií: cca. 6 mesiacov
Rozmery: 137 mm (priemer) x 235 mm (v)
Hmotnosť bez batérií: 0,45kg
Inštalácia: do pôdy
Teplota okolia: -20°C až +60°C (batéria podľa parametrov daného výrobcu)
Prostredie: vonkajšie, prístroj je vodotesný
Krajina pôvodu: Česká republika
VýrobceFORMAT
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies